![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15186289
*
nr 1518 6289
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/120, daterad -70. Bildmått: 35x24 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 19:42:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 17:07:02
1
500 kr
30/1 19:37:23
2
Vinnande bud
30/1 19:37:59
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1518 6289
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/120, daterad -70. Bildmått: 35x24 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 17:07:02 | 1 | 500 kr |
30/1 19:37:23 | 2 | Vinnande bud |
30/1 19:37:59 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36